CHgroupNT

Buvusi Vokietijos konsulo rezidencija Kaune

Perkūno al. 4, Kaunas

rezidencijos pastatas

Ši vila pastatyta 1923 m. Vokietijos konsului. Manoma , kad objektas buvo surinktas Vokietijoje ir atvežtas traukiniu. Vokietijos konsulo rezidencijoje 1934-1935 m. rezidavo H. Morat, o iki 1940 m. E. Zechlin. Čia vykdavo svarbūs to meto politiniai susitikimai.

Vienaaukštis medinis pastas su mansarda yra stačiakampio plano. Pagrindinį fasadą akcentuoja portikas su trikampiu frontonu ir jį remiančiomis keturiomis medinėmis kolonėlėmis su trijų tarpsnių kapiteliais ir bazėmis. Stogo tipas – mansardinis-valminis. Tai vienintelė Kauno vila, priskirtina retrospektyvizmo krypčiai.

Lietuvos Respublikos užsienio reikalų ministerija XX a. ketvirtajame dešimtmetyje kai kurioms pasiuntinybėms siūlė nusipirkti žemės sklypą Kaune mieste ir pasistatyti ten rezidenciją. Bene originaliausiai patalpų stygiaus problemą išsprendė Vokietijos nepaprastasis pasiuntinys ir įgaliotasis ministras Lietuvai Frans Olshausen. Jis nusprendė iš Vokietijos atsigabenti kotedžą ir jį pasistatyti Kauno Žaliakalnyje. XX a. trečiojo dešimtmečio pradžioje į Kauną atgabentas kotedžas stovi ir šiandien.

rezidencija įsikūrusi vytauto parke

Nikolajus I patvirtino Kauno miesto plėtros planą, pagal kurį Ąžuolų kalne buvo numatyta įrengti parką. 1872 m., minint 200 - ąsias Petro I gimimo metines, čia buvo pastatyta kavinė ir paviljonai. Juose buvo rodomi spektakliai, grodavo husarų ir ugniagesių orkestrai. Tarpukariu Vytauto parke veikė vasaros estrada ir paviljonas (kurhausas). Sovietmečiu parke veikė atrakcionai, laisvalaikio centras, vyko įvairūs kultūros renginiai, kasmet apsilankydavo pusė milijono žmonių.

RezidencijOS VIeta

PALAUK!

Gauk 100% Naudą!

Prenumeruok mūsų puslapį ir mainais gausi pirmumą prie niekur nereklamuojamų objektų, geriausius NT pasiūlymus, NEMOKAMUS patarimus.

Mes nemėgstame beprasmių laiškų. Atšaukti prenumeratą galėsite bet kada.